Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 14:15
 
Zavot köyü ile Çobankeğ köyü arasında yayla kavgası.
Zavot köyü ile Çobankeğ arasında taşlı sopalı arazi kavgası. Çıkan olaylar üzerine olay yerine jandarma birliği sevk edildiği haberleri geliyor..
Yaşam Haberi
Zavot köyü ile Çobankeğ köyü arasında yayla kavgası.

Zavot köyü ile Çobankeğ köyü arasında taşlı sopalı arazi  kavgası. Çıkan olaylar üzerine olay yerine jandarma birliği sevk edildiği haberleri geliyor..

 

1931 kararı ile  Çobankeğ köyüne ait olan yayla 1956'da Zavotlu'ların zorla işgaline uğrayan mera nedeni ile çıkan taşlı sopalı kavga neticesinde çok sayıda yaralı yanı sıra gözaltı olduğu haberleri geldi.

 

İki gün önce son gelen keşifle kabul edilen 1931 kararı  ile yayla mera Çobankeğ köyü lehine sonuçlanır ancak Zavot'lular 1956 kararını bahane ederek yaylayı zorla işgal etmeleri üzerine  Çobankeğ halkı bu metazori el koymaya dayanamaz direnmeye karar verirler çıkan tartışma taşlı sopalı kavgaya dönüşür. Gelen haberlere göre çok sayıda yaralı yanı sıra tutuklu var.

 

İLGİLİ VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

 

Çıkan taşlı sopalı kavga üzerine köye sevk edilen 500 kişiye yakın jandarmanın Çobankeğ köyün eski muhtarının da aralarında olduğu çok sayıda kişinin tutukladığı bilgisi veriliyor.. 

 

Önemli Not:

Söz konusu haberde konu köy Çobankeğ olması gerekirken yanlışlıkla ''Çobanlı(Kelik)'' olarak geçmiş ancak farkına varılarak düzeltilmiştir. Olayın geçtiği söz konusu köy Çobankeğ'dir, yanlışlıktan dolayı özür deileriz.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zavot, köyü, ile, Çobankeğ, köyü, arasında, yayla, kavgası., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03