Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 12:17
 
Yıllar önce AVM olarak inşa edilmişti şimdi nikah salonu olacak.
- Haberi
Yıllar önce AVM olarak inşa edilmişti şimdi nikah salonu olacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, daha önce AVM planlaması ile inşa edilen Kavacık'taki binanın nikah salonu olarak hizmet vereceğini açıkladı.

Geçmişte Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı içerisine inşa edilen nikah salonu ile ilgili  vatandaşların uzak olduğu şikayetleri nedeniyle 10 yıla yakındır Kavacık'ta inşa edildikten sonra adeta kaderine terk edilen AVM'nin nikayh salonu olarak dizayn edilmesini gündeme getirdi.

 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, dün yaptığı açıklamada daha önce Kavacık'a bir nikah salonu yapmak için vatandaşa söz verdiklerini hatırlattı.

Aydın, "Sözümüzdü, Kavacık'ta bir nikah salonu yapmak. Kavacık Nikah Salonumuzun inşaatı son hızla devam ediyor. Çok az kaldı. 1 Eylül itibariyle burada nice mutlu anlara şahit olacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

 

Nikah Salonu olarak içerisindeki düzenleme çalışmaları sürerken, dönemin Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuya ilişkin Meclis Toplantısında "Beykoz Belediyesinin ve doğal olarak Beykoz halkının kaybettiğini" söylemişti.

 

Çubuklu Mahallesi 811 ada 4 parsel üzerindeki Belediye taşınmazı üzerinde yapılan yapıyı yine dönemin CHP'li Meclis Üyeleri mahkemeye taşımıştı. Yıllar süren davalar sonrası bina Milli Emlak Müdürlüğüne devredilmişti. Bunun üzerine binayı yapan firma Beykoz Belediyesini zararın karşılanması için mahkemeye vermişti.

 

Bina, daha sonra yine takas işlemiyle Milli Emlak Müdürlüğünden Beykoz Belediyesine devredildi. Beykoz Belediyesi, binayı tekrar geri alabilmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 50 milyon lira ödeme yaptı. Hukuksal sorunların ortadan kaldırılmasıyla binanın müteahhit firma ile yapılan sözleşme gereği paylaşımı kat karşılığı şeklinde gerçekleşti.  

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıllar, önce, AVM, olarak, inşa, edilmişti, şimdi, nikah, salonu, olacak.,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03