Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 10:49
 
Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü, 1 Mayıs'ı Cuma ile kıyasladı
insanların cemaatle cuma namazı kılmamasını, 1 Mayıs’ı kutlamak isteyenlerle karşılaştıran Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü, 1 Mayıs'ı Cuma ile kıyasladı ve DİSK’lilere “ateist” dedi.
- Haberi
Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü, 1 Mayıs'ı Cuma ile kıyasladı

Yeni Akit Yazıişleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Taksim Meydanı’na çıkarak Taksim Anıtı’na çelenk bırakmak isteyen DİSK’lilere “ateist” dedi.

 

1 Mayıs’ın Osmanlı döneminden bu yana kutlanmasına izin verilmediğini, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1 Mayıs’ı Bahar Bayramı olarak kabul ettiğini ve işçi bayramı olarak kabul etmediğini iddia eden Karahasanoğlu, “Hem Mustafa Kemal’i, hem Mustafa Kemal’in kabul etmediği ve kutlanmasına izin vermediği 1 Mayıs’ı kutsallaştırmak nasıl bir iş?” diye sordu.

 

Dindar insanların Koronavirüs salgını nedeniyle cemaatle Cuma namazı kılamadıklarını hatırlatan Karahasanoğlu, “Ama bu ateistler, ‘Taksim Anıtı’na çelenk koyma ritüelimizi tavizsiz tekrarlayacağız. 10 kişi ile olmaz. 20 kişi ile olmaz. Ritüelimiz; DİSK merkezinden yola çıkıp, 100-200 kişilik grupla Taksim Anıtı’na çelenk koymaktır’ diyorlar. Kemalist desek, değiller. M. Kemal’in engellediği bir günü bayram olarak kutluyorlar” sözlerini kaydetti.

 

Yazının tamamını okumak için tıklayın. TIKLAYIN - 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günüʹnde Taksimʹe çelenk bırakmak isterken gözaltına alınan DİSKʹliler serbest bırakıldı. 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Yeni, Akit, Yazı, İşleri, Müdürü,, 1, Mayıs'ı, Cuma, ile, kıyasladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1