İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Prof. Tevfik Özlü; ''Gelecekte insanlar daha az sosyal olacaklar.!''
Prof. Tevfik Özlü; ''Gelecekte insanlar daha az sosyal olacaklar.!''
Adalet sırf kendileri için, Dolu otobüse takipsizlik kararı
Adalet sırf kendileri için, Dolu otobüse takipsizlik kararı
Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 12:11
 
Ülkemde neler oluyor.?
Özel Haber Haberi
Ülkemde neler oluyor.?

Katıldığı Ülke TV ''Araf'ta Sorular'' programında bir darbe girişimi olması durumunda ailecek 50 kişiyi öldürebileceklerini söyleyen ve "liste yaptığını" anlatan sözde yazar  Sevda Noyan, 'sözlerinin arkasında olduğunu' belirtti.

 

Ülke TV, büyük tepki çeken bu sözler üzerine özür diledi. Sevda Noyan, “Ya bak 15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yani yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yani yanlış anlaşılmasın doğru anlaşılsın bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız. Asla yedirmeyiz. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede 3-5 kişi var.! Benim listem hazır açıkçası” Demişti. Bu konuşmaya sosyal medyadan çok yoğun tepki yağmıştı.

 

Bu olayın hemen sonrasında  AKP 19 Mayıs Mahallesi Gençlik Kolları Başkanı olduğunu ileri süren Mehmet Emin Göç, sosyal medya hesabından bir kavanoz mermi ile “Adam olun reise bir şey olur ya da darbe olursa hiç kuşkunuz olmasın önce sizi öldürürüm” diye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve yöneticilerini tehdit etmişti.

 

Yetmedi, peşinden AKP Kadıköy Gençlik kolları eski  başkanı İsmail Karaosmanoğlu 'Bir mangaya yetecek kadar silah ve mühimmatının olduğunu' söyleyerek gözdağı verdi.

 

Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun oğlu'da olan İsmail Karaosmanoğlu 30 nisanda yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer Vermişti ''15 Temmuzdaki hain kalkışmaya kadar hobi amaçlı birkaç çakım vardı sadece. Şimdi, bir mangayı donatacak kadar silah ve mühimmatım var. Benim gibide yüz binler var. Bir daha başka şekilde iktidar değiştirmeye yeltenen olursa deneyeceğimiz çok fantezi var haberiniz olsun.'' Dedi.

 

Bu olaydan sonra gelen tepkiler üzerine yeni bir paylaşımda bulunan Karaosmanoğlu bu defada kendisini eleştirenlere küfrederek, 'Köpek sürüsü bir süredir peş peşe 'iktidarı başka türlü yollarla yıkmaktan' dem vuruyor. Bu piç Menderes ve Erdoğan fotoğraflarını yan yana koyup ''makus kaderden kaçış yok. Bunlara tek kelime etmeyen çapulcular, 'Silahlandık' Dedim diye bana saldırıyor. Milli iradeye karşı en ufak bir antidemokratik girişim yapmaya kalkarsanız Allah'ın izniyle sizi ananızdan doğduğunuz güne pişman ederiz.! Hep barıştan ve huzurdan yana olduk diye bizi uysal koyun zannedenler neyin ne olduğunu görürler. Unutmayın 15 Temmuzda hazırlıksızdı.!' Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkemde, neler, oluyor.?,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03