Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 23:19
 
ʹSosyal medya düzenlemesiʹ, TBMM Adalet Komisyonuʹnda görüşülmeye başlandı
- Haberi
ʹSosyal medya düzenlemesiʹ, TBMM Adalet Komisyonuʹnda görüşülmeye başlandı

AKP ve MHPʹli milletvekillerinin ortak imzasıyla hazırlanan ʹsosyal medyaʹ düzenlemesine ilişkin teklif görüşmeleri, TBMM Adalet Komisyonuʹnda görüşülmeye başlandı.TBMM Adalet Komisyonu, AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Başkanlığında, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüşmek üzere toplandı.

 

Komisyona sunum yapan ve teklifte imzası bulunan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medya düzenlemesinin, 2 yıllık süre zarfında kanun çalışmalarından en önemlilerinden birini gerçekleştirdiklerini söyledi. Söz konusu düzenlemenin sadece bugüne değil, geleceğe dair de önemli bir düzenleme olduğunu söylerken, ʹbu konuda Türkiyeʹnin ve dünyanın bir arayış içeresinde olduğunuʹ belirtti.

 

Sosyal medya düzenlemesine ciddi ihtiyaç olduğunu öne süren Zengin, ˮSosyal medyayı ben yaşam alanı olarak tanımlıyorum. Sosyal medya ile alakalı uluslararası anlamda gerçek bir hukukun oluşmadığını görüyoruz. Bu yaptığımız çalışmaların uluslararası anlamda sosyal medya ile alakalı hukuk inşasına katkı sağlayacağını düşünüyorum ve Türkiyeʹnin de bu manada buna öncülük etmesi kanaatindeyimˮ dedi.Teklifin ayrıntılarını da anlatan Özlem Zengin, Türkiyeʹden doğan verilerin yine Türkiyeʹde kalması yönünde ufak bir adım attıklarını, verilerin mümkün olduğunca Türkiyeʹde barındırılması yönünde zorunluluktan ziyade bir teşvik olacağını belirtti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ʹSosyal, medya, düzenlemesiʹ,, TBMM, Adalet, Komisyonuʹnda, görüşülmeye, başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1