Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 11:52
 
Musevi Mezarlığıʹnın 1 tonluk kapısı ikinci kez çalındı!
Düşündüren Yazılar Haberi
Musevi Mezarlığıʹnın 1 tonluk kapısı ikinci kez çalındı!

Tekirdağʹın Çorlu ilçesindeki Musevi Mezarlığıʹnın yaklaşık 1 ton ağırlığındaki demir kapısı 2ʹnci kez çalındı. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ˮDaha önce de yaptırdığımızda çevresinde bulunan ferforjeleri ve kapısını çaldılarˮ dedi.

 

Çorlu-Çerkezköy kara yolu üzerindeki, Çorlu Belediyesi tarafından 2014 yılında Anıtlar Yüksek Kuruluʹndan alınan izinle bakıma alınıp, etrafı beton duvarlar ve demir korkuluklar ile çevrelenen 250 yıllık tarihi Musevi Mezarlığıʹnın yaklaşık 1 ton ağırlığındaki demir kapısı 2ʹnci kez çalındı. Şikâyet üzerine polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

Çorlu Belediyesi çalınan kapının yerine yenisini yaptırdı.Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaşanan olaydan üzüntü duyduklarını ifade ederek, ˮTarihi Musevi Mezarlığıʹnın bakıma alınmasının ardından yaşanan olaydan ötürü üzülüyorum tabi. Biliyorsunuz daha büyük şehir olmadan hem çevre duvarları hem de panel çitleri ile kapı yapılmıştı.1,5- 2 yıl önce etrafına korumak için yaptırdığımız ferforjeler çalındı, kapısını çaldılar. Şimdi ikinci kez tekrar çalındı, üzülmemek mümkün değil. Bu aslında şehrimizin girişinde, görünen bir noktada, bu anlamda şehir güvenliği konusunda daha çok hareket etmemiz gereken çok şey var onu gösteriyorˮ dedi.

 

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Musevi, Mezarlığıʹnın, 1, tonluk, kapısı, ikinci, kez, çalındı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1