Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 21:21
 
KHK bahaneli bir kıyım bir ödül
Erzurum'un Tekman ilçesinde belediye başkanı seçilen HDP'nin adayı Müzahit Karakuş'a KHK kapsamında meslekten ihraç edildiği için mazbata verilemeyeceğinin kararlaştırması nedeniyle, Karakuş'tan sonra en fazla oya sahip AK Parti'li Mustafa Ergin mazbatasını aldı.
Siyaset Haberi
KHK bahaneli bir kıyım bir ödül

ERZURUM (AA) - Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), Erzurum'un Tekman ilçesinde belediye başkanı seçilen HDP'nin adayı Müzahit Karakuş'un, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında ihraç edildiği için mazbata alamayacağını kararlaştırması üzerine seçimlerde ikinci sırada en yüksek oyu alan AK Parti'li Mustafa Ergin'e mazbata verildi. 

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, yaptığı açıklamada, YSK'nın kararı üzerine Tekman İlçe Seçim Kuruluna giden AK Parti'nin Tekman Belediye Başkan Adayı Ergin'in mazbatasını yetkililerden aldığını belirtti.

 

Parti olarak seçim sürecinde çok ciddi çalışmalar yaptıklarını anlatan Öz, "Biz vatandaşlarımıza yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerimizi anlattık. Şimdi belediye başkanının AK Parti'den olmasıyla ilçeye çok daha güzel hizmetler ulaşacak." derken hiç sıkıntılı olmadığı yüzünden okunuyordu.

Haber: Fahrettin Gök / Erzurum

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KHK, bahaneli, bir, kıyım, bir, ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03