Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:00
 
Kars'ta iyileşti diye yemek verdi Coronavirüs sayısını artırdı
Yaşam Haberi
Kars'ta iyileşti diye yemek verdi Coronavirüs sayısını artırdı

Corona virüs vakalarının en az görüldüğü Kars'ta 30 olan vaka sayısı, tedbirlere uyulmayınca iki hafta içinde 146 dan 176'ya yükseldi. 2 bin 145 kişiye test uygulanan kentte bugüne kadar 7 hasta hayatını kaybetti. Hastalardan 56'sı evlerinde, 53'ü ise karantinada takip ediliyor.

 

Milliyet gazetesinin haberine göre Kent merkezinde iki hafta önce düzenlenen bir nişan etkinliği ile corona virüs tedavisi sonrası taburcu edilen bir vatandaşın boğa keserek yakınlarına yemek vermesinin, vaka sayısının artmasına neden olduğu belirtildi.

 

Kars'ın virüs vakalarında en çok artış gösteren 9 il arasına girmesini yorumlayan vatandaşlar, herkesin kurallara uyması gerektiğini ifade ederek, maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarında riayet edilmesini istedi.

 

Vaka sayısının arttığı kentte denetimler sıklaştırıldı.

Vaka sayısının arttığı kentte tedbirler de sıklaştırıldı. Polis ekipleri gün boyu kentin dört bir yanında devriye atarak anonslarla konunun ciddiyetinin anlaşılması yönünde çalışma yapıyor. Belediyenin hoparlörlerinden de sıkça anonslar yapılarak tüm vatandaşlar duyarlılığa davet ediliyor. Polis ekipleri, ayrıca vatandaşları maskeleri yerlere atmamaları konusunda da uyarıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kars'ta, iyileşti, diye, yemek, verdi, Coronavirüs, sayısını, artırdı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03