Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 22:44
 
Kar üzerinde görülen kelebekler şaşkınlık yarattı
Türkiye'de en uzun kış mevsiminin yaşandığı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar üzerinde görülen kelebekler görenleri şaşırttı.
Çevre Haberi
Kar üzerinde görülen kelebekler şaşkınlık yarattı

KARS (AA) - Türkiye'de en uzun kış mevsiminin yaşandığı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar üzerinde görülen kelebekler şaşkınlık yarattı.

 

İlçe merkezine 3 kilometre uzaklıktaki 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi oteller bölgesindeki pistlerde, karlı zeminde kelebeklerin görülmesi dikkati çekti.

 

Hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye düştüğü bölgede yaklaşık 80 santimetre kar kalınlığı bulunuyor. Soğuk havada arazideki karların erimemesine rağmen kar üzerine konan kelebekler, vatandaşların ilgisini çekti.

 

Kelebeklerin bazılarının kar üzerinde dolaşırken soğuktan etkilendikleri de gözlendi.

Kayak merkezi personeli İdris Işıldak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa kar üzerinde gezinen kelebek gördüğünü söyledi.

 

Işıldak, kelebeklerin şaşkınlık yarattığını ifade ederek, "Kayak tesislerinde çalışıyorum. İlk defa böyle bir şey yaşadık. Pistlerden aşağı inerken karların üzerinde her tarafta kelebek var, gördük ve şaşırdık. Böyle bir şey daha önce görmedik. Yani yaz olmadan kelebekler çıkmıyordu. Şu anda karların üzerinde kelebekler var." diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kar, üzerinde, görülen, kelebekler, şaşkınlık, yarattı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03