Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 23:33
 
İstanbul semt pazarlarında HES kodu uygulaması
Sağlık Haberi
İstanbul semt pazarlarında HES kodu uygulaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da semt pazarlarında esnaf için HES kodu uygulamasının ve sabahtan öğlene kadar indirimin başladığını bildirdi.

 

Vali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İstanbul’da semt pazarlarında esnafımız için HES kodu uygulaması ve 'sabahtan öğlene kadar indirim' başladı. İlk uygulayan ilçelerimizden Esenler'de, Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Pazarcılar Odası Başkan Vekili M. Emin Tanış ile Adem Baştürk Kapalı Pazaryeri'ni ziyaret ettik" ifadelerine yer verdi.

 

Paylaşımda, Vali Yerlikaya ile Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun pazar yerindeki incelemesi ve burada yaptıkları açıklamaların yer aldığı bir görüntü de yer aldı. Vali Yerlikaya, görüntüde yer alan açıklamasında şunları söyledi: "Koronavirüs önlemleriyle ilgili pazarcı kardeşlerimiz ve buraya gelen hemşerilerimizin davranışlarını, kendi önlemleriyle ilgili bu hassasiyete riayetlerini gözlemlemeye geldik. Biliyorsunuz İstanbul'da 462 semt pazarımız var ve bunların şehrimize hizmetinin önemi çok büyük. Geçen hafta sonu İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz Bey, Pazarcılar Odası Başkanımız Mesut Şengün Bey ile beraber oturduk, istişare ettik. Bu 50 bin arkadaşımız, İstanbul gibi dünyanın 14. büyük metropolünde 16 buçuk milyon hemşerimizle devamlı karşı karşıya ve onlara hizmet veriyor. Artık onlar da HES kodunu uygulasın." Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, semt, pazarlarında, HES, kodu, uygulaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1