Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 08:55
 
İstanbul'dan 3 önemli ilçesinden Ardahanlılar sorumlu.
31 Mart Yerel seçimlerini İstanbul'un 3 önemli ilçesinde Belediye Başkanlığını Ardahanlı üç isim olan Bakırköy'de Bülent Kerimoğlu, Esenyurt'ta Kemal Deniz Şişli'de Muammer Keskin kazandı. Gelin şimdi bu üç ismi hep birlikte tanıyalım.!
Yerel Gündem Haberi
İstanbul'dan 3 önemli ilçesinden Ardahanlılar sorumlu.

 

31 Mart Yerel seçimlerini İstanbul'un 3 önemli ilçesinde Belediye Başkanlığını Ardahanlı üç isim olan Bakırköy'de Bülent Kerimoğlu, Esenyurt'ta Kemal Deniz Şişli'de Muammer Keskin kazandı. Gelin şimdi bu üç ismi hep birlikte tanıyalım.!

 

Muammer Keskin:

1954 Ardahan doğumlu. İlk, orta ve Lise eğitimini Ardahan'da tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. 1992 yılında da Atatürk Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü'nden mezun oldu.

İlk iş deneyimi olarak İstanbul Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Aynı zamanda Genel-İş Sendikası'nda çeşitli kademelerde görev aldı. 1982 yılına kadar İstanbul Belediyesi'ndeki görevini çeşitli birimlerde sürdürdü.

1982 yılında kısa dönem olarak askerlik görevini tamamladıktan sonra, 1982-1985 yılları arasında İstanbul Koca Mustafa Paşa Lisesi'nde öğretmenlik yaptı.

1985 yılından itibaren Şişli'de muhasebe mesleğini icra etmeye başladı. Aynı tarihlerde Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği kuruluşunda aktif rol aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında kurucu üye ve yönetici olarak görevler aldı.

1990'lı yıllarda Sosyal Demokrat Değişim Dergisi Kurucu Üyesi olarak derginin yayınlanmasında katkı sundu.

1991-1995 yılları arasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti Şişli İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. İlçe, İl ve Kurultay delegeliği yaptı.

1998-2006 yılları arasında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürdü. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşaivrler Odası Akademisi Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

Halen Türkiye Sosyal Siyasi Araştırmalar Vakfı (TUSES) Genel Sekreterlik görevi görevi ve Türk Onkoloji Vakfı Genel İdare Kurulu Üyeliği devam etmektedir.

SMM Denetim A.Ş.'de kurucu ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Şişli'de Mali Müşavirlik mesleğini sürdürmekte olan Keskin evli ve 2 çocuk babası.

 

Bülent Kerimoğlu:

Hali hazırda Bakırköy Belediye Başkanı görevinde bulunan Doktor Bülent Kerimoğlu 1970 yılında Ardahan'da dünyaya geldi. Aslen Ardahanlı olan Bülent Kerimoğlu ilk, orta ve liste öğrenimini Ankara'da tamamladı ve 1991 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden "doktor" olarak mezun oldu.

1992 – 1997 yılları arasında İstanbul Yedikule Göğüs Cerrahisi ve Koşuyolu Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi'nde ihtisas yaptı. Asistanlık döneminde General Medical Council (UK)'ın deniz aşırı ülkelere verdiği bursu kazanarak, 16 ay İngiltere Leeds Klingbeck Hospital Pediatric Kalp Göğüs Cerrahisi Merkezi'nde "research fellow" olarak çalıştı.

1999 yılında Diyarbakır'da askerlik görevini tamamladı.

10 yılı aşkın bir süre İstanbul'un değişik hastanelerinde uzman hekim olarak görev yaptı. Op. Dr. Bülent Kerimoğlu; 1992 – 1997 yılları arasında Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi'nde ikamet etti ve bu dönemde Bakırköy'de özel bir hastanede görev yaptı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Haklarını Koruma Derneği, Türk Tabipleri Birliği ve Lozan Mübadilleri Vakfı üyesidir.

2010 – 2011 Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Sekreterliği yaptı. 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kemal Deniz Bozkurt

1965 yılında Ardahan'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği okudu. 15 yıl uluslararası şirketlerde Yatırım Planlama Müdürlüğü görevini yürüttü ve 1985 yılından itibaren aktif siyasete katıldı. 

2009-2014 yılları arası Esenyurt İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. dönem milletvekili adayı oldu. Hali hazırda 31 Mart Seçimlerini kazanması ile birlikte Esenyurt Belediye başkanlığı görevine seçildi.Kemal Deniz Bozkurt, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den İstanbul İli, Esenyurt İlçesi Belediye Başkan adayı oldu. (HABER MERKEZİ)

 

 

Kaynak: Editör: İlyas Yıldız
Etiketler: İstanbul'dan, 3, önemli, ilçesinden, Ardahanlılar, sorumlu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03