Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 23:22
 
İmamoğluʹna ʹsuikast hazırlığıʹ bilgisi ile koruma sayısı arttırıldı.
- Haberi
İmamoğluʹna ʹsuikast hazırlığıʹ bilgisi ile koruma sayısı arttırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğluʹna yönelik IŞİD militanlarınca suikast hazırlığı yapıldığı, bu nedenle İmamoğluʹnun koruma sayısının artırıldığı öne sürüldü.

 

T24ʹün haberine göre İBB kaynakları, İmamoğluʹna suikast planlandığı ve koruma sayısının artırıldığı bilgisinin kendilerine aktarıldığını doğruladı. OdaTV, 23 Kasımʹda İmamoğluʹnun korumalarına ˮArtık daha dikkatli ve duyarlı olunˮ talimatı verildiğini yazarken, IŞİDʹin Türkiyeʹdeki militanlarına örgütün ʹEkrem İmamoğlu öldürülsünʹ emri verdiğini iddia etti.

 

Habere göre; İmamoğluʹnun tüm koruma ekibinin uyarıldığı belirtilirken, herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtiyaç olursa acilen bilgilendirme istendi.

 

İmamoğluʹnun koruma sayısı artırıldı

Yaşananların ardından İstanbul Valiliği, İmamoğluʹnun koruma sayısını artırdı. OdaTV, İmamoğluʹna suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanlarının da ʹson andaʹ yakalandığını öne sürdü. Büyükşehir Belediyesi kaynakları, İmamoğluʹna suikast planlandığı ve koruma sayısının artırıldığı bilgisinin kendilerine aktarıldığını doğrularken, saldırı hazırlığındaki IŞİD militanlarının yakalandığına ilişkin ise kendilerine bilgi gelmediğini aktardı. ˮSomut ya da güncel bir suikast tehdidi değil, bir duyum söz konusuˮ İçişleri Bakanlığı yetkililerine ulaşan gazeteci İsmail Saymaz, kendisine şu bilgilerin verildiğini aktardı: ˮElimize bir istihbari bilgi notu ulaştı. Bu bilgi notunda başka isimler de var. ˮAncak somut ya da güncel bir suikast tehdidi söz konusu değil. Yalnızca bir duyum söz konusu. ˮBu duruma istinaden biz devlet olarak önlemlerimizi aldık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğluʹnun da koruma ekibini uyardık. ˮKimi siyasiler ya da yöneticiler hakkında dönem dönem bu ve benzeri duyumlar ulaşıyor ve gerekli önlemler alınıyor.ˮ 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İmamoğluʹna, ʹsuikast, hazırlığıʹ, bilgisi, ile, koruma, sayısı, arttırıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1