Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 11:52
 
İmam, ˮAşıyı önce CHPʹlilere yapalım işe yararsa memleket kurtulur''
Gündem Haberi
İmam, ˮAşıyı önce CHPʹlilere yapalım işe yararsa memleket kurtulur''

Tokatʹın Erbaa İlçesinde cami imamı olan Ayhan Keskin, sosyal medya hesabından ˮAşıyı önce CHPʹlilere yapalım işe yararsa millet kurtulur, işe yaramazsa vatan kurtulurˮ şeklindeki paylaşımına gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabını kapatırken, CHP İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu suç duyurusunda bulundu.

 

Erbaaʹnın Alacabal Mahallesiʹnde bulunan Güney Camisiʹnin imamı Ayhan Keskin, Covid-19 aşısıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Üstünde ˮAşıyı önce CHPʹlilere yapalım işe yararsa millet kurtulur, işe yaramazsa vatan kurtulurˮ yazılı bir görsel paylaşan imam hakkında ʹhalkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılamaʹ suçlarını işlediği gerekçesiyle CHP İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu suç duyurusunda bulundu.

 

Sözcüʹde yer alan habere göre; Tepki çeken paylaşımı yapan İmam Keskin hakkında Cumhuriyet Savcılığıʹna suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Kocaoğlu, sorunu hukuksal yol ile çözeceklerini belirtti. Paylaşımın bir din görevlisi tarafından yapılmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Kocaoğlu, ˮAdalete inanan her CHPʹli gibi sorunu kavga ile kötü söz ile değil, hukuksal yollarla çözmek için mücadele ediyoruz. Partili din görevlisinin bu ayrıştırıcı dilini kınıyoruz. Partimizin seçmenlerine yapılan bu çirkin hakareti eden din görevlisi hakkında suç duyurusunda bulunarak adli süreci başlatmış bulunmaktayız. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi otel odalarında değil savaş meydanlarında kurulmuş bir partidirˮ dedi.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İmam,, ˮAşıyı, önce, CHPʹlilere, yapalım, işe, yararsa, memleket, kurtulur'',
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1