Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 17:02
 
Hilal Kaplan'dan İmamoğlu'na; ''Toplum eşcinsel evliliğe onay versin diye mi dua ediyor?''
İktidara yakın gazetecilerden Hilal Kaplan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluʹnun, Koronavirüs salgını sonrası ilk Cuma namazını kıldığı camideki görüntüsü için ˮToplum, eşcinsel evliliğe onay versin diye mi dua ediyor acaba...ˮ diye yazdı.
Yaşam Haberi
Hilal Kaplan'dan İmamoğlu'na; ''Toplum eşcinsel evliliğe onay versin diye mi dua ediyor?''

Twitter hesabından yorum yapan Hilal Kaplan, İmamoğluʹnun salgın sonrası ilk Cuma namazını kıldığı Sögütlüçeşme Camiiʹndeki dua eden görüntüleri için ˮToplum, eşcinsel evliliğe onay versin diye mi dua ediyor acabaˮ dedi. İmamoğluʹnun katıldığı bir televizyon programında ˮEşcinsel evlilikleri onaylıyor musunuzˮ sorusuna verdiği yanıtla ilgili olarak daha önce de Hilal Kaplan, ˮTürkiye siyasî tarihinde bir ilk yaşandı. İlk defa halkın oyuyla seçilmiş resmî bir yetkili, eşcinsel evlilik talebinin kabul edilebilir bulduğunu ifade ettiˮ diye yazdı.

 

İmamoğlu söz konusu televizyon programında şöyle demişti:ˮBen özgürlüklere saygı duyan, özgürlüklere dair toplum içindeki insanların kendi yaşamlarıyla ilgili süreçlerine destek olmaya çalışan bir yapım var. Görevim de bunu gerektiriyor.Tabii ki eşcinsel vatandaşlarımızın da yaşam kalitelerini ya da yaşam ile ilgili özgürlüklerini korumakla ilgili sorumluluğumuz var. Geçmişte bu görevi yapmış insanların sorumluluğu olduğu gibi benim de var, benden sonraki belediye başkanlarının da var, ülkeyi yönetenlerin de var. Şunu söylemekte fayda görüyorum ki  eşcinsel evliliğe izin verilmesi hususunda henüz toplumumuzun da hazır olmadığının altını çizmek isterim.ˮ  

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Hilal, Kaplan'dan, İmamoğlu'na;, ''Toplum, eşcinsel, evliliğe, onay, versin, diye, mi, dua, ediyor?'',
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03