Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 21:22
 
HDP' den açlık grevlerine dikkat çekmek için oturma eylemi..
HDP Meclis Grubu, yaptığı haftalık olağan grup toplantısından sonra Abdullah Öcalan'a uygulanan tecritle gündeme gelen açlık grevlerine dikkat çekmek ve bugün başlayan ölüm oruçlarının yaratacağı olumsuz gidişat konusunda adım atılması talebiyle TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un odasının önünde oturma eylemi başlattı.
Siyaset Haberi
HDP' den açlık grevlerine dikkat çekmek için oturma eylemi..

HDP Meclis Grubu, yaptığı haftalık olağan grup toplantısından sonra Abdullah Öcalan'a uygulanan tecritle gündeme gelen açlık grevlerine dikkat çekmek ve bugün başlayan ölüm oruçlarının yaratacağı olumsuz gidişat konusunda adım atılması talebiyle  TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un odasının önünde oturma eylemi başlattı.

Fatma Kurtulan konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasından sonra bir gazetecinin kendisine ''Meclis Başkanı ile bir görüşmeniz, randevunuz oldu mu?'' şeklindeki soruya verdiği yanıtta:

''Şu anda yok. Meclis Başkanına zaten çok çağrımız oldu. Siz de takip etmişsinizdir Genel Kurulun açık olduğu zamanlarda seçim takvimi başlamadan önce son güne kadar buna ilişkin çağrı yapan konuşmalar oldu. Bütün vekillerimiz yaptığı bütün çalışmalarda öncelikle buna dikkat çeken eylemler yaptılar. Zaten herkes haberdardır kimseye yeniden bir şey duyurma gereği yok, bir an öce herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi gerekiyor.'' Dedi.(HDP.org)

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP', den, açlık, grevlerine, dikkat, çekmek, için, oturma, eylemi.., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03