Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 21:38
 
Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek Hayatını kaybetti
Sağlık Haberi
Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek Hayatını kaybetti

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, 324 gündür devam ettiği ölüm orucunu önceki gün konser talebinin karşılanacağı görüşmelerinden sonra noktalama kararı alıp hastaneye kaldırılmıştı.

 

324 GÜNDÜR ÖLÜM ORUCUNDAYDI

Gökçek, bugün hastanede tedavisi devam ederken yaşamını yitirdi. 324 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi ölüm orucunu noktaladıktan 2 gün sonra hayatını kaybetti.

NE OLMUŞTU?

DHKP-C silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanan ve cezaevinde tutuklu olarak bulunan İbrahim Gökçek, bir diğer Grup Yorum üyesi Helin Bölek'le birlikte; konserlerinin yasaklanmasını, İdil Kültür Merkezi'ne yapılan polis baskınlarını protesto etmek amacıyla ölüm orucuna başlamıştı. Helin Bölek, ölüm orucunun 288. gününde hayatını kaybetmişti.

GRUP YORUM ÜYESİ İBRAHİM GÖKÇEK KİMDİR?  

Grup Yorum üyesi, 35 yaşındaki İbrahim Gökçek, konser yasakları ve baskılara karşı ölüm orucu eylemine başlamıştı. Ölüm orucuna 323’üncü günde son veren ve tedavi için hastaneye kaldırılan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, 7 Mayıs 2020’de yaşamını yitirdi.  

 

Grup Yorum üyeleri, çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezine polis baskınlarının son bulması, üyelerinin İçişleri Bakanlığı'nın arananlar listesinden çıkarılması, 3 yıldır devam eden konser yasaklarının kaldırılması ve üyelerinin serbest bırakılması talepleri için açlık grevi yapıyordu. Gökçek son olarak ölüm orucuna başladığını açıklamıştı. 

 

KONUYLA İLGİLİ GRUP YORUM AÇIKLAMASI

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Grup, Yorum, Üyesi, İbrahim, Gökçek, Hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03