Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 22:15
 
Gazeteci Bekir Coşkun hayata veda etti
- Haberi
Gazeteci Bekir Coşkun hayata veda etti

Bir süredir kanserle mücadele eden duayen gazeteci yazar Bekir Coşkun 20.30 sularında rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

 

Bekir Çoşkun kimdir?

Bekir Coşkun 1945 yılında Şanlıurfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi.

 

Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başlayan Bekir Coşkun daha sonra polis muhabirliği ve parlamento muhabirliği yaptı.

 

1978’de Günaydın Gazetesi'ne geçen Bekir Coşkun'un yazdığı köşenin adı   Dokuzuncu Köy olarak kamuoyuna yansıdı. 1987’de Sabah Gazetesi'nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazan Bekir Coşkun 1993'te Hürriyet Gazetesinde geçti. Bekir Coşkun'un şu ana kadar yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır: "Dövlet", "Avukatımı İstiyorum", "Pako'ya Mektuplar" ve "Ben Pako". Köpeği Pako’nun adıyla kaleme aldığı yazılar yayımlanmıştır.

 

TRT'de yayımlanan "Pako’ya Mektuplar" adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alınmıştır. Hayvansever kişiliğiyle de bilinen yazar; keman çalabilmektedir, bir doğa ve deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık'ın Cunda Adası'nda ikâmet etmektedir. Bekir Coşkun, 9 Eylül 2009 tarihi itibarıyla Hürriyet Gazetesi'de ayrılıp, 25 Eylül 2009 tarihi itibarıyla Haber Türk gazetesinde yazılarına başlamıştır. Ancak referandumda AKP hükümetine karşı yazdığı yazılardan dolayı baskı gördüğünü iddia eden Coşkun'un işine 20 Eylül 2010 itibariyle de son verilmiştir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazeteci, Bekir, Coşkun, hayata, veda, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03