Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 20:57
 
Esenyurtʹta kahvede okey oynayan bir grup yakalandı: Salgın olduğunu bilmiyorduk
Yaşam Haberi
Esenyurtʹta kahvede okey oynayan bir grup yakalandı: Salgın olduğunu bilmiyorduk

İstanbul Esenyurtʹta Koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olması gereken bir kahvehaneye, polis denetim yaptı. Polisin uyarılarının ardından kahvehanedeki bir kişi, salgından haberinin olmadığını söyledi. 

 

Esenyurtʹta İçişleri Bakanlığıʹnın Koronavirüs önlemleri çerçevesinde yayımlanan genelgesine uymayan ve kapalı olması gerektiği halde açık bulunan bazı işletmeler polis tarafından uyarıldı, işletmelerin kapatılması sağlandı. Polis ekipleri , ilçe genelindeki iş yerlerini denetleyerek, genelgeye uygun hareket edip etmediklerini kontrol etti. Bir kahvehaneye giren polis çok sayıda kişiyi oyun oynarken yakaladı.

 

Polis, buradakileri uyarırken bir kişi, salgından haberinin olmadığını söyledi.İşletmesini kapatan bir kafenin yöneticisi Emrah Örtülü ise, ˮDünyayı etkileyen bu virüs vakası bizleri de etkilemiş durumda. Biz önceden önlemimiz aldık ancak devletimizin verdiği karar doğrultusunda biz de işletmemizi kapattık.

 

Süreç neyi getirecek tam olarak kestiremiyoruz. Burada 40ʹa yakın çalışan personelimiz vardı. Hepsini zorunlu izne çıkardık. Sektör olarak daha da çok etkileneceğiz gibi gözüküyor. Bundan sonrasını göreceğiz. Her türlü önlemimizi alıyoruz. Bireysel olarak da alıyoruzˮ diye konuştu.(DHA)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Esenyurtʹta, kahvede, okey, oynayan, bir, grup, yakalandı:, Salgın, olduğunu, bilmiyorduk,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03