Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 21:49
 
Erdoğan'dan yeni açıklama: 81 ilde sokağa çıkma yasağı
Siyaset Haberi
Erdoğan'dan yeni açıklama: 81 ilde sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramıʹnda Türkiyeʹnin 81 ilinde de sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağını duyururken, ˮBayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımız olmayan bir tablo ile karşılaşacağımıza inanıyorumˮ dedi.

 

Erdoğan, eğitim-öğretim faaliyetlerinin bu dönem için sona erdirildiğini açıklarken, gelecek dönemin eylül ayında başlayacağını söyledi. Bayram sonrasında camilerin de açılacağını söyleyen Erdoğan, ˮBir süre sadece öğle ve ikinci vakitleri cemaatle namaz kılınacak, diğer vakitlerde bireysel ibadet uygulaması sürecekˮ ifadesini kullandı. 

 

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, Vanʹda ve Adanaʹda Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine yönelik saldırıya ilişkin konuşurken, ˮPKKʹlıların Vanʹda yaptığı eylem ile, CHPʹlilerin Adanaʹda yaptığı saldırı, farklı araçlarla da olsa aynı gayeye yöneliktir. Siyasette kurdukları ittifakı sahada mazlumlara saldırmak üzere genişletenlerin hesabını milletimiz sandıkta görecektirˮ dedi. (Ajanslar)

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Erdoğan'dan, yeni, açıklama:, 81, ilde, sokağa, çıkma, yasağı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03