Haber Detayı
24 Mayıs 2020 - Pazar 11:58
 
Derya Avşar, Şiir ve edebiyat dünyası
Derya Avşar, gücünü kitaplardan ve sanattan alan bir yazarımızdandır. 1978 Ardahan doğumlu olan Derya Avşar, kendi deyimiyle, ''Kitaplarım benim çocuklarıdır.'' der.
Kültür-Sanat Haberi
Derya Avşar, Şiir ve edebiyat dünyası

Derya Avşar, gücünü kitaplardan ve sanattan alan bir yazarımızdandır. 1978 Ardahan doğumlu olan Derya Avşar, kendi deyimiyle, ''Kitaplarım benim çocuklarıdır.'' der.

 

Doğuştan Kas hastası olan Derya Avşar yaklaşık olarak 15 yıldır tekerlekli sandalye ile arkadaşlık bağlarını güçlendirmiş bir şair ve edebiyatçıdır.

 

Birçok dergi ve gazete de makale ve şiirleri yayımlanmaktadır.

 

Avşar'ın Şiir ve Edebiyat dalında, ''İlk göz ağrım'' dediği kitabı, Sevdam Üşüyor (Şiir) / Düşten Öte (şiir) / Yalnızlığın Deryası (Şiir) / Kırlangıç / (Deneme) / Şehriban (Hikaye) / Hüznün Yüzü (Şiir) olmak üzere adını sır gibi sakladığı bir taneside yakın zamanda piyasaya sürülecek olan  toplam 7 kitabı mevcut.

 

KİTAPLARIN DİLİNDEN

SEVDAM ÜŞÜYOR

Bazen ummadınız anda bir umut belirir ya ufkumuzda, benimde şiirlerim ummadığım bir anda belirir. ve kelimeler toplanır yalnızlığımın etrafında; bazen en masum halleri ile birer çocukturlar,  bazen şiir öncesi yalnızlığımın kuytu bir köşesinde derin acılardır onlar.

 

Bazen güneş gibi ansızın doğar ve batardılar; kent sokaklarını ve sokak lambalarını sönük bırakacak kadar, karanlıktır bu acıdırlar.. Bazen terk eden bir sevgilinin kadehinde şarap sarhoşluğunda, özlemiyle içimi hararetlendiren yangınlardır.

 

Kimi zaman hasretle geçmek bilmeyen zamana kahrederler... Bazen türküdür dilimizde anlamlı derinliğiyle söylenen; bazen bir tutku... Hayatı içine gömebilen  şiirlerim bir hayat belirtisidir süsünü beli etmeden özüyle süzülen gelin gibidir. Akıcıdır dillerde... Bazen kurşun gibi namlulardan fırlar, kimi vuracağını iyi bilir... Şiirden uzak kaç kişi kendini kaybetmiştir, ya da kaç kişi şiirsiz hayatlara gömülebilmiştir bilemiyorum ama ben şiirlerdeyim ve şiirler her an bendedirler, benliğimdedir... Şiirleri çoğaltmak umuduyla bol şiirli günler dilerim...

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Derya, Avşar,, Şiir, ve, edebiyat, dünyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03