Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:44
 
Buldan’dan Rakel Dink’e: ''Yalnız değilsiniz'' Mesajı
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, son dönemlerde tehditlere maruz kalan Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink'i arayarak destek mesajını iletti.
Siyaset Haberi
Buldan’dan Rakel Dink’e: ''Yalnız değilsiniz'' Mesajı

19 Ocak 2007 tarihinde katledilen gazeteci Hrant Dink adına kurulan Hrant Dink Vakfı’na yönelik artan tehditlere HDP'den sert tepki geldi. Olayı dün sosyal medya hesaplarından kınayan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan saldırının ve tehditlerin hedefindeki Rakel Dink’i arayarak destek mesajını iletti.

 

Saldırılara karşı bir arada durmalıyız

Parti olarak tehditlere karşı Hrant Dink Vakfı ve Ermeni halkının yanında olduğunu belirten Buldan, Dink'e “yalnız değilsiniz” dedi. Pervin Buldan, HDP' nin de uzun süredir aynı tehditlere ve saldırılara maruz kaldığının altını çizdi. Buldan, “Bütün bu saldırılara ve tehditlere karşı ayaktayız, mücadele ediyoruz. Farklı olana yönelen bu sistematik saldırı ve tehditlere karşı esas olan dayanışma ve birlik içinde olmamızdır. Demokrasiden yana bütün güçler bir arada olmalıdır” ifadelerini kullandı.

 

Rakel Dink: Dostlarımızın sesi cesaret verici

Rakel Dink ise görüşmede Pervin Buldan’a ve HDP'ye teşekkür ederek, “Sizin gibi dostların sesini duymak bile cesaret verici” dedi. 

 

Hrant Dink Vakfı’na yönelik tehditler arttı

Hrant Dink Vakfı, 27-28 Mayıs tarihlerinde e-mail yoluyla yazılı ölüm tehdidi aldıklarını duyurmuştu. Vakfın Twitter hesabından yapılan açıklamada ölüm tehditlerinin Şişli Emniyet Müdürlüğü'ne ve İstanbul Valiliği'ne bildirildiği belirtilerek, “2007'den sonra daha adil, özgür, eşit bir Türkiye'ye katkı sunmak için kurulan ve o günden beri çalışmalarını bu yönde sürdüren Hrant Dink Vakfı olarak, tüm farklılıkların bir arada yaşadığı, ifade özgürlüğünün sonuna kadar kullanıldığı bir ülkeye kavuşma hayaliyle, ayrımcılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz" denilmişti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Buldan’dan, Rakel, Dink’e:, ''Yalnız, değilsiniz'', Mesajı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03