Haber Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 13:39
 
Bölgesel istihdam ofislerinden haberdar mısınız?
- Haberi
Bölgesel istihdam ofislerinden haberdar mısınız?

Bölgesel İstihdam Ofisleri, günümüzün en büyük ekonomik sorunlarından biri olan işsizlik problemi yaşayan vatandaşlarımızın iş bulmalarına destek olmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan, mevcut işgücü ile işveren arasında bir bağ kurarak işgücünün ekonomik faaliyetler içinde sürekli bir biçimde çalışmasını sağlamayı hedefleyen bir proje.

 

Dinamik, yetkin, güçlü takımdaşlık ruhuna sahip çalışma arkadaşlarıyla işsizlik problemine hızlı çözüm üretmeyi amaçlayan Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin ilk hizmet ofisi Temmuz 2019 ayında Küçükçekmece ilçesinde açılmıştı.

 

2020 yılı başlarında Şişli ve Kartal’da iki yeni bölgesel istihdam ofisi vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Proje kapsamında her geçen gün ofis sayıları planlı bir şekilde arttırılmakta.

 

Genç işsizlik, kadın istihdamı, engelli vatandaş istihdamı, öğrenciler, işletmeler ve kurumlarla yapılan ortak çalışmalar ile faaliyet alanı oldukça geniş tutulmuştur.

 

Bölgesel İstihdam Ofisleri İSMEK’lerden mezun olan kursiyerlerin istihdam sürecini doğrudan desteklerken, herhangi bir alanda uzmanlığı bulunmayan vatandaşlarımızın iş piyasasının ihtiyacına göre belirlenen, İSMEK’lerde açılacak kurslara yönlendirilerek meslek sahibi olmalarını ve istihdamını sağlamakta.

 

Bölgesel istihdam Ofisleri iş bulma sürecine dönük yönüyle kariyer etkinlikleri özgeçmiş hazırlama yöntemleri, mülakat süreçleri gibi konularda yapacağı eğitimlerle vatandaşların kariyerlerine yön veren bir “Yetenek Yönetim Merkezi” niteliği taşımakta ancak vatandaşların çoğu bu gelişmelerden haberdar değil. 

 

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi istiyorsanız bu haberin altında yer alan LOGOYA 'ya tıklamanız yeterlidir. 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bölgesel, istihdam, ofislerinden, haberdar, mısınız?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1