Haber Detayı
19 Aralık 2020 - Cumartesi 21:46
 
Ayhan Öztürk; ''Sosyal medya Hoc-Fed' e hak' ta bizlere haram mı?''
STK Haberi
Ayhan Öztürk; ''Sosyal medya Hoc-Fed' e hak' ta bizlere haram mı?''

Yapılması muhtemel Hoç-Fed kongresi için adı geçen İş İnsanı Ayhan Öztürk, Hoc-Fed başkanı Türkan Yılmaz ve eşi onursal başkan Güven Yılmaz'ında dahil olduğu Hoç-Fed' in çalışmalarına destek amaçlı sosyal medya üzerinde tarafsız bir komisyonun oluşması yönündeki çalışmalarını daha sonra sabote etmeleri üzerine beklenmedik bir çıkışla yaptığı yazılı açıklamada Hoç-Fed yönetiminde bugüne kadar söz sahibi olanlara peş peşe sorduğu sorularla Hoc-Fed gündeminde bomba etkisi yarattı!.  

 

Hoç-Fed adayı Ayhan Öztürk'ün yaptığı yazılı açıklamada;

''Evlerinde de oturup yasal olmayan bir yolla IBAN paylaşanlara gelin daha geniş bir katılım ile ileriye dönük şeffaf bir çalışma yürütelim önerisinde bulunduk. Önerimizi önce takdir edip sonra da provoke etmeye kalkışmak sizlere bir şey kazandırmaz.

 

Federasyona ait birçok imkân ve olanak varken  herhangi bir faaliyet göstermeyenler biz ortaya çıktıktan sonra kendi fikirleriymiş gibi veli efendi hipodromunun ganyan kuponu gibi sürpriz yapmaya kalkıştılar!..

 

Sosyal medya üzerinden komisyona dahil olunması için çağrı yapanlar neden bizim çağrımızı beklediler?

 

Ayrıca sosyal medya federasyon üyelerine hakta bize haram mı? Pandemi yenimi çıktı, geçen seneden beri ortalık yerde dolaşan hastalık yoksa başka bir şey miydi? Hepsi kör sağır dilsizdiler... Yardım kolileri, maskeler, dezenfektanlar giderken neredeydiler?

 

'Hoc-Fed evimiz, kaynaklarsa bütçemizmiş', lafa gelince evimiz ve gelince ortak bütçemiz ise şu zamana kadar toplanan ve harcanan paraların gelir gider tablosu nerede?

 

Değerli arkadaşlarım aranızda evinin kirasını faturalarını mutfak giderlerini bilmeyen var mı? sözde Hoc-Fed  evimizmiş bütçesini bilmediğimiz ev!.

 

Haddimiz olmayarak kullanım hakkı Hoç-Fed' e ait olan sosyal medyayı kullanarak bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirmek istedik. Bunu pandemi ile ve bölgeyle sınırlamadan tüm doğal afetleri kapsayacak bir düzeye getirme gayretiyle bir çalışma başlattık ve Allah'ın izniyle başaracağız da.

 

Hoc-Fed' e de bu konuda çağrı yaptık ve bir grup kurup hepsini dahil ettik.

Aklı selim olanlar hızlıca destek aramaları ile dönüş yaptı. Rahatsız olanlarsa hızlıca grubu terk ettiler..

 

Ertesi gün çok değerli federasyonumuzun çok değerli sayın başkanı Türkan Yılmaz hanımefendi beni arayıp, ''Güzel bir çalışma, Hoçvan Dernekler Federasyonu  çatısı  altında yapılacak ise bu çalışmaya bizde size destek vereceğiz'' dedi. Sayın Türkan başkanın da grup yöneticisi olduğu, oluşturduğumuz gruptan ayrılan arkadaşlar ile ilgili aynen bu tanımlama ile ''bilinçsiz bir davranış sergilemişler'' dedi. Soruyoruz, grubu terk eden sayın GÜVEN YILMAZ da bu tanımlamaya dahil miydi?. iki gün sonra da kendisi dahil edilen grubu terk etti!. Değerli büyüğümüzün tanımlamasına istinaden soruyorum, ''kendisi bu tanımlamanın neresinde?''

 

Kimse beni ve destek veren arkadaşlarımı spekülatör ve benzeri tanımlamalar aracılığı ile hakarete maruz bırakamaz. Ben sayın başkan Türkan Yılmaz gibi kimseyi ''bilinçsizlik etmişler'' diye  tanımlamıyorum. ''Bireysel haklarını kullanarak gruptan ayrıldılar'' şeklinde yorumluyorum.

 

Ayrıca hangi sıfatla bu tür çalışmalar yapılıyor diyen arkadaşlara da ''sizlere hangi sıfat lazımsa o sıfat ile karşınıza çıkacağız onu da bilin'' Diyorum... Bizim için esas olan Hoçvan halkı ve değerleridir. Bu tip çirkin saldırılar bizi yolumuzdan döndüremez.''

 

Saygılarımla/Ayhan Öztürk

 

AYHAN ÖZTÜRK KİMDİR?

Ayhan Öztürk 1984 yılında Ardahan Hoçvan 21 pare köyünden biri olan Kürtçe adı ile Sıxırpet, Türkçe adı ile Samanbeyli köyünde dünyaya geldi. Eğitim-öğretimini tamamladıktan sonra 2004 yılında asker oldu.

 

Askerliğinin ardından Ayhan Öztürk’ün ticari hayatı başlar... Yaklaşık 15 yıldır gayrimenkul, turizm ve tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir ancak Ayhan Öztürk sadece kendi için bir şeyler yapmayı eksik ve yetersiz bulur ve başka hayatlara da dokunabilmek ve insanlara umut olabilmek adına çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da görev almaya başlar.

 

2012-2014 yılları arası İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nde Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

 

2014-2016 yılları arası Merkezi İstanbulda bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Kültür Derneği'nin Genel Başkanlığını yapmıştır.

 

Ayhan Öztürk, İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkan Yardımcılığı görevini aktif olarak yapmaktadır.

 

2015 yılında merkezi Esenyurt’ta bulunan Ardahan İli Hoçvan Samanbeyli köyü Kültür Derneği'ni kurmuş ve Derneğin kurucu başkanı olmuştur. Hâlihazırda olan kendi köy dernek başkanlık görevine aktif olarak devam etmektedir ve dernek bünyesinde çeşitli etkinlikler organize ederek köylülerinin dertlerine çözüm üretmeye yönelik çalışmaktadır. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayhan, Öztürk;, ''Sosyal, medya, Hoc-Fed', e, hak', ta, bizlere, haram, mı?'', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1