Haber Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 00:07
 
Ardahan dernekleri ve federasyonları ne işe yarıyor?
STK Haberi
Ardahan dernekleri ve federasyonları ne işe yarıyor?

Bir çoğu istanbulda olmak üzere 160'a yakın Ardahan menşe ili dernek ve Federasyon olmasına karşın her nedense hiç biri salgın hastalık koronavirüs Covit-19 nedeniyle ''Biz dernekler olarak bizler ne yapabiliriz diye çıkış yapan olmadığı için sosyal medya üzerinde bir çoğu eleştiri konusu olmakta.

 

Bu haklı eleştiriyi dile getirenlerden biride Selehattin Kıskan adlı bir Ardahanlı. Haklı olarak soruyor. Bakın Selehattin Kıskan ne  diyor;

''Bir hatırlatma yapacağım; haklısın diyende olacak, haksızsın diyende olacak, Ülkemizde kol gezen Covid-19 Virüsünden korunmanın temel ihtiyaçlarından biride Maskedir. STK lar ne işe yarar? Sadece Ardahan’a ait 159 Dernek var bu derneklerin amaç ve kapsamları yardım değil mi?  O halde her dernek kendi üye sayısına göre maske temin edemez mi evet, iki aylık aidatın toplamını veya yardım sever insanların yapacağı yardımlarla maske alarak üyelerine dağıtılsaydı iyi olmaz mıydı? Fakat görüyoruz ki, bu konuda parmakla sayılabilecek üç beş dernek böyle bir duyarlılığı gösterebilmiş. Peki, diğerleri ne iş yapıyor? İyi günde herkes iyi beyler, zor zamanlarda vatandaşın yarasını sarabiliyor musunuz? Eğer böyle bir günde maliyeti para olmayan bu temel sorunla ilgili işe yaramıyorsanız yazık size, sonra da çıkıp böbürlenmeyin bari'' diye tepki gösteriyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan, dernekleri, ve, federasyonları, ne, işe, yarıyor?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1