Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 22:55
 
Ardahan belediyesi seçimden önce böyle yönetmişler
Ardahan haber'in iddiasına göre; 10 yıl, başında bulunduğu Ardahan Belediyesini enkaza çeviren Faruk Köksoy, ‘30-35 Milyon TL borç var’ dediği belediyeyi yeni başkan Faruk Demir’e yaklaşık 65 Milyon TL borçla teslim ettikten sonra arkasına bakmadan belediyeyi terk etmiş.
Yerel Gündem Haberi
Ardahan belediyesi seçimden önce böyle yönetmişler

Ardahan haber'in iddiasına göre; 10 yıl, başında bulunduğu Ardahan Belediyesini enkaza çeviren Faruk Köksoy, ‘30-35 Milyon TL borç var’ dediği belediyeyi yeni başkan Faruk Demir’e yaklaşık 65 Milyon TL borçla teslim ettikten sonra arkasına bakmadan  belediyeyi terk etmiş.

 

-Araç parkı hurda yığını-

İddiaya göre, Yeni Mahallede bulunan İtfaiye Amirliğinin de yer aldığı araç parkında en genç araç 1993 model. Belediyeye ait vidanjör 1973 model ve resmen dökülüyor. Parkta 2000 bin model araç bulunmuyor. Araç parkı hurdalık misali. Parkta bulunan İtfaiye aracından, Arozöze, Greyderden, kendi kaderine terk edilen Otobüse, Tanker ve buna benzer yaklaşık 16-17 adet hurdalık araçla bugüne kadar hizmet verilmeye çalışılmış.

 

-Kiralık araçlarla halkın parası çarçur edilmiş-

Mevcut hurda araçların yanında Belediye bünyesinde bulunan araçların 26 aracın şahıslardan kiralanan araçlar olduğu söyleniyor... Bugüne kadar şahıslardan kiralanan araçlara aylık kira bedeli olarak yaklaşık 200 bin TL ödeme yaptığı, belediyeye ait cenaze arabasının bile kiralık olduğu bildiriliyor. Faruk Köksoy'un ayrıca kiralık araç adı altında bazı şahıslara her ay para aktardığı gelen haberler arasında.

 

-Yani başkan, ''Bu işe şaştım kaldım''-

Araç parkında incelemelerde bulunan Yeni Başkan Faruk Demir, acı tabloyu aktarırken, “Bu nasıl yönetin anlayışıdır, bu işe şaştım kaldım, 1 aydır işin içinden çıkamıyoruz. Belediyede kimsenin bir şeyden haberi yok. Eski Başkan bizlere 30-35 milyon TL borç var'' Diyen Demir, ''Şuana kadar hesapladığımız borç 60 milyonu geçti. Birçok bankaya borç var, kimsenin haberi yok, 1 aydır borcu hesaplamaya çalışıyoruz, tam bitiriyoruz derken başka bir bankadan kredi alındığını görüyoruz. Borç katlanarak büyüyor, tahminmiz 80 milyonu bulacak. Ardahanlılara sözüm var, gelir-gider borç bilanço afişini Belediye binasına asacağım.”

 

-Hurdalık araçlarla çalışanlar fıtık oldu-

Başkan Faruk Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı: “Şu an Ardahan Belediyemize ait araç parkını gördünüz. Belediyeye ait araç parkında araçların çoğu 1973-74 yılına ait, daha henüz 2000 model iş makinesine, ulaşamadım. Bu hurdalarla iş görülmeye çalışılmış. Çalışan personel fıtık olmuş. Bunun yanında Belediyemize ait araç sayısı sadece 4-5 tane. Diğer araçların hepsi ne yazık ki kiralık. Bu araçların sayısı 26 adet.  Cenaze aracı bile kiralık. Her ay 5-6 kişiye yaklaşık 200 Bin TL ödeme yapılmış. Burası 81 ilden bir tanesi, en kısa zamanda CHP Genel Merkezimizin desteğiyle, CHP’li Belediyelerimizin desteğiyle Belediyemize gerekli yeni araçlar kazandıracağız. Bu araç parkına baktığımız zaman hükümetin burada bir suçu yok, yerel yöneticiler belediyeyi iyi yönetememiş.''  HABERİN DEVAMI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan, belediyesi, seçimden, önce, böyle, yönetmişler,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-03